Twitter

TARIM SEKTÖRÜNDE DEV BULUŞMA!

Avrasya'nın en büyük tarım ihtisas fuarı Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 2-5 Aralık tarinde 30'u aşkın ülkeden 650 markanın katılımıyla Antalya Expo Center'da 15.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 75 ülkeden 80 bin ziyaretçinin beklendiği Growtech Eurasia Tarım Fuarı’nda, 30’u aşkın ülkeden 650 marka yer alacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürün ve hizmetlere 4 gün süreyle Growtech Eurasia çatısı altında ulaşmış olacak.

2015 yılı ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin bir önceki yılın aynı dönemine göre sabit fiyatlarda yüzde 3.8 oranında büyüme gösterdiğini belirten UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, “Tarım sektörümüz ise Eylül 2015’te açıklanan verilere göre yüzde 6.7 oranında büyüme kaydederek ülke ekonomimizin üzerinde büyüme performansı gösterdi. Growtech Eurasia olarak geçtiğimiz yıl tarım sektörü için 500 milyon dolarlık iş hacmi yarattık ve bu katkımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, İran, Kazakistan, Kırgızıstan, Kosova, Mısır, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus olmak üzere toplam 11 ülkeden 39 firmadan 43 kişilik Alım Heyeti’ni uluslararası iş bağlantıları yapmak üzere Growtech Eurasia’da katılımcılarımızla biraraya getiriyoruz” dedi.

Tarım ve gıda ürünlerine olan ihtiyacının sürekli olduğuna bunun da daha fazla tarımsal üretim anlamına geldiğine dikkat çeken Engin Er, “Dünya genelindeki gıda talebini karşılamak için tarımsal üretim teknikleri her geçen gün gelişiyor ve modernleşiyor. Ülkemizde de modern tarıma büyük ölçekte yatırımlar yapılıyor. Tarım, dünya genelinde en fazla büyüme oranına sahip 5 sektörden biri. Growtech Eurasia da ticaretin gelişmesi misyonunun yanında katılımcı ve ziyaretçilerini her yıl sektöre dair en yeni teknoloji, ürün ve yöntemlerle buluşturmayı ve tanıtmayı hedefliyor. Bu yıl da sektöre dair tüm yenilikler Growtech Eurasia’da olacak” dedi.

15. Growtech Eurasia; Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, tarım sektörüne artı değer katan yenilikçi projeleri desteklemek üzere “Sera Teknolojileri”, “Tohum, Fide, Fidan”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarımsal Makine ve Teknolojileri”, “Sulama Sistemleri ve Ekipmanları” kategorilerinde Growtech Tarım Ödülleri veriyor. Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Growtech Tarım Ödülleri, 2 Aralık tarihinde fuar alanında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nın Ana Sponsoru, İnovatif Tarım felsefesiyle organik gübre üretimi yapan Bactogen, İletişim Sponsoru, Turkcell Çiftçi Birliği ile dünyanın kişiye özel ilk tarım danışmanlığı servisini sunan Turkcell, Co-sponsoru da bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformu Findeks oldu.

Gıda Gündemi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK