Twitter

BANGLADEŞ 8.ULUSLARARASI SERGİ VE KONFERANS FUARI AÇILIYOR

Bangladeş' in Başkenti Dakka' da 8.si gerçekleşecek Uluslararası Sergi ve Konferans fuarı (International Exhibition & Conference 2018) 15-17 Mart tarihlerinde kapılarını açmaya hazırlanıyor

Geçen yıl kapsamlı ürün yelpazesini ve teknolojilerinin yer aldığı sergide A.B.D , İngiltere , Çin , Japonya , Türkiye , Almanya , Hindistan , Rusya , İtalya , Polonya gibi 30 farklı ülkeden 237 katılımcı ve 16 bin 792 ziyaretçi yer aldı.

 Uluslararası Sergi ve Konferans (International Exhibition & Conference 2018) fuarında, Tarım Ekipmanları / Makine Üreticiler,  Ekim Ekipmanları, Tohum Ekme Ekipmanları  Tohum Temizleme Ekipmanları, Traktörler, Püskürtücüler, Çok İşlevli Makine, Toprak İşleme Makineleri,  Toprak İşleme Makinaları, Ekim Makineleri, Hasat Makineleri, Sulama makineleri, Yeşil Ev Teknologları, Tohumlar ÜRETİCİLER, Düzeltici Ajanlar, Gübre Üreticileri, Pestisit Üreticileri, Silolar ve Depolar, Araçlar, Pompalar ve Motorlar gibi bir çok profil yer alacak.

Tohumlar, Agro Kimyasallar ve Sulama profili ise; Damla Sulama Sistemi Tedarikçileri, Yağmurlama Sistemi Tedarikçileri, Püskürtme Sistemi Tedarikçileri, Bahçıvanlık Tohumları İhracatçıları, İthalatçı ve Satıcılar, Tohum ve Fide, Doku Kültürü Tesisleri, Gübre Ihracatçı, İthalatçı ve Ticaretçi, Pestisit ve Böcekçileri Şirketleri, Sisleme Ve Sisleme Sistemleri, Büyüme Düzenleyicileri ve Uyarıcılar, Toprak Test Cihazları, Sera Erectors, Eskrim Ürünleri, Etc olacak.

Türkiye'den Katılacak  Bazı Firmalar;

Alapala , Ariana Food Mach. , Buhler , Bosch, Chicks&Feed ( Platinium Sponsor ) , Easy Pack , Getco , Genç Değirmen-Gmach ( Badges Sponsor ) , Suntech/ Robust Bakery Machinery , Getco , Sincos ( Strategic Partner ) , Sam Impex Int. , Techno Pack , Water Tech BD. , Bansal Group, Captains Group (Badges Sponsor ) , Unormak / Oryem , Imptex gibi bir çok firma fuarda yerini alacak.

 Bangladeş Agro Makineleri, Tarımsal Kimyasallar, Sulama ve Tohumculuk sektörleri önemli bir büyüme yolunda.Nüfus açısından dünyanın 8. en büyük ülkesi olan Bangladeşte tarım, ülkenin Gayrisafi yurt içi hasılasının (GSYİH) yaklaşık yüzde 30'unu oluşturuyor.Toplam iş gücünün  yaklaşık yüzde 60'ını istihdam etmesi açısından tarım ekonominin en büyük  sektörü. Tarımsal işletmelerin genellikle küçük olduğu Bangladeş'te, kooperatifler sayesinde modern makinelerin kullanımı kademeli olarak popülerlik kazanıyor.

Pirinç, süt, şekerpancarı, patates, bakliyat, buğday, çay ve tütün başlıca mahsulleri. Mahsül alt sektörü ise,  tarım sektörüne hakim  toplam üretiminin yaklaşık yüzde 72'sine katkıda bulunuyor.  Alt sektörlerde, balıkçılık yüzde 10.33, hayvancılık yüzde 10.11, ormancılık ise yüzde 7.33 oranında yer alıyor. 

tarım.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.