Twitter

TARIM FUARINDA NOSTALJİ

Tekirdağ'da açılışı yapılan Tarım ve Teknoloji Fuarına getirilen son model tarım araçlarına karşılık, eski tarım aletleri ilgi odağı oldu.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, tarımda alanında da yeni model araçlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Tarım alanında sıkça yeni model araçların ortaya çıkması nedeniyle, eskiden kullanılan tarım aletleri tarih oldu.  Tekirdağ'da açılan Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı'nda son model tarım araçlarına karşılık sergilenen eski tarım aletleri yoğun ilgi gördü. Hem son model tarım araçlarını hem de eskiden kullanılan tarım aletlerini inceleyen vatandaşlardan kimisi teknolojiye ayak uyduramayanın yok olduğunu dil getirirken kimisi ise nostaljik bir görüntü oluşturduğunu belirtti.

"Nereden nereye dedirtiyor"

Son model tarım araçlarının sergilendiği fuarda, eski tarım aletlerinin de nostaljik bir görüntü oluşturduğunu ifade eden fuar ziyaretçilerinden Salih Dinç, "Şöyle insan bir baktığında nereden nereye dedirtiyor. Nostaljik bir görüntü var teknolojinin olmaması ne güzel. Ben o kadar yaşlı değilim ama benim dönemimde yoktu bunlar. Köyde yaşamadım  Ankara yaşadım. Resim olarak bunları biliyoruz. Televizyonlarda, belgesellerde ve filmlerde görüyorduk bunları. Gayet çok güzel ve çok ilgimi çekti. Görsel olarak da göze çok hoş geliyor" dedi.

"Ayak uyduramayan yok olmaya mahkum"

Eski ve yeninin bir arada olduğunu dile getiren ziyaretçilerden Kenan Özdemir ise "Eski yeni bir arada ama yani bunlar artık şimdiki günümüz teknolojisinde maalesef kullanılmıyor artık. Bunlar insan gücüyle oluyordu. Artık insan gücü kullanılmıyor. Tamamen teknoloji, makinalaşmaya yöneldiği için bunlar artık böyle resimlik kalıyor. Antika da diyebiliriz. Bilim, dünya çok hızla değişiyor. Teknoloji çok hızla gelişiyor. Ayak uyduramayan da yok olmaya mahkum bana göre" diye konuştu.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.