Twitter

TARIM BAKANLIĞI BAKAN MÜŞAVİRLİĞİNE ATANAN İSİMLER

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığından İki Atama.

9 Haziran Perşembe günü Resmi Gazete atama kararlarına göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Halil İbrahim Gül ve Mevlüt Gümüş atandı. Peki ya kimdir bu isimler?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine getirilen Halil İbrahim Gül, Sivaslıdır.  1977'de 12 yaşında taşındığı İstanbul'da kaynakçı ustası oldu. Askerlik dönüşü, çalıştığı şirkete ortak girdi.

Merter Keresteciler'de tekstilcilere çelik çatılar yapan Gül, onların yönlendirmesiyle raf üretimine başladı. Sanayicilere ve lojistik şirketlerine 'akıllı depo rafları' üreten Gül'ün şirketi Temesist Raf, 2009'da 15 milyon lira ciro yaptı.

Eski Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş ise 1952 yılında Niğde İli Dündarlı Beldesinde doğdu. İlkokulu Dündarlı' da, orta ve lise tahsilini İstanbul' da tamamladı.1980 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden mezun olduktan sonra, 1980 yılında Van Ziraat Meslek Lisesi'nde mühendis olarak göreve başladı.

1983-1988 yıllarında Van Ziraat Meslek Lisesinde çalıştı. 1988-1991 yıllarında Eskipazar Tarım İlçe Müdürlüğü'nde İlçe Müdürü, 1992-1999 yıllarında Çankırı Tarım İl Müdürlüğü'nde Tarım İl Müdürü, 1999 yılında Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü'nde Tarım İl Müdürü, 2000-2001 yıllarında Eskişehir Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürü olarak görev yapmıştır. 2003 Mart ayından itibaren Eskişehir Tarım İl Müdürü görevini yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

İgili Mevzuatı Görebilmek İçin Burayı Tıklayınız >>>>

Tarımsal Pazarlama
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK