Twitter

TAKVİYE GIDAYA YENİ YAŞ SINIRI

Çocuklar için takviye edici gıda üretim sınırı 4 yaştan 2 yaşa indirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Tebliğini değiştirdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile 2 yaşın altındaki bebek ve küçük çocuklar içintakviye.

Çocuklar için takviye edici gıda üretim sınırı 4 yaştan 2 yaşa indirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Tebliğini değiştirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile 2 yaşın altındaki bebek ve küçük çocuklar içintakviye edici gıda üretilemeyecek ve piyasaya arz edilemeyecek.

Beslenmeyi desteklemek için vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif gibi maddelerin bulunduğu bitkisel ya da hayvansal karışımlar, tabletler, sıvılar ya da tozlar takviye edici gıda sınıfında.

Daha önce 4 yaş altı çocuklar için takviye edici gıda üretimi yasaktı. Çocuklar için takviye edici gıda üretim sınırı 4 yaştan 2 yaşa indirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Tebliğini değiştirdi. Değişiklikle 2 yaşından küçük çocuklar için destekleyici gıda üretilemeyecek.

İlgili Mevzuatları Dosya 1 ve Dosya 2 Linkinden İnceleyebilirsiniz...

Tarımsal Pazarlama
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK