Uygulama
Twitter

TÜLİN AKIN, FİNANS DÜNYASI`NA KONUK OLDU

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Finans Dünyası Dergisi'nde yayınlanan röportajında girişimcilik hikayesini, yeni dönem planlarını ve girişimcilere önerilerini anlattı.

Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri (TABİT) Kururcu Ortağı Tülin Akın, 1983 yılında Türkiye'nin ilk ve tek ekonomi dergisi Ekonomide Diyalog olarak çıkarılmaya başlanan ve 1990'dan itibaren isim değiştirerek kulvarında çok özel bir yere sahip Finans Dergisi'ne konuk oldu.

29 yıllık yayın yaşamında Türk ekonomisindeki gelişmeleri inceleyen, tartışan ve yarını masaya yatıran, aynı zamanda genç akademisyen ve özgün fikir makalelerine de, 'bilimsel akredite' özelliği ile yer veren Finans Dünyası Ekim- Kasım sayısında Tülin Akın'a  'Kadın Girişimci Öyküleri' başlığı altında 5 sayfa ayırdı.

Akın, finans ve sanayi alanındaki üst düzey yönetici, akademisyen, bürokrat ve profesyonellere hitap eden, üniversitelerin özellikle iktisat ve işletme bölümü öğrencilerinin yakından takip ettiği dergiye verdiği röportajda tarimsalpazarlama.com adlı internet sitesi ile başlayan birbiri ardına devam eden 15 yılı ve yapı taşı projeleri anlatırken, geleceğe ve girişimciliğe dair projeksiyonunu paylaştı.

Akın'ın 15 yılı özetlediği röportajdan satırbaşları:

"15 yıldır gece gündüz hiç durmadan çalışıyoruz. Sevdiğiniz işi yaptıktan sonra sanki hiç çalışmıyor gibi geliyor. Tatilde iş, işimizi yaparken tatil yapıyoruz. Siz plan yaparsanız, kader kapı arkasında kıs kıs gülermiş sözüne inanırım. Bu yüzden şirketimin statejik planlarını yapıyorum. Onların gereğini yerine getirmeye uğraşıyorum."

"Herkesin yaptığını yapmayın. Hayallerinizin peşinden gitmek için kimsenin sizi engellemesine müsaade etmeyin ve dünyanın en tehlikeli örgütü olan El - Alem örgütünden sakının. Projenize inanıyor ve rahatınızı bozmaya hazırsanız başarmayacağınız hiçbir şey yoktur."

"Aynı anda birçok proje yürütüyoruz. Tabit Akıllı Çiftçi Mobil Uygulamasını hayata geçirdik. Önümüzdeki yıllarda bu uygulamayı 17 dilde yayına alacağız ve 25 ülkede hizmete sunacağız."

"Çiftçinin kadim bilgisinin yapay zekaya aktarılması ile ilgili çalışmalar ve Ziraat Mühendisleri için hazırladığımız Koruyucu Mühendislik Bilgi Paylaşım Programları bizi çok heyecanlandırıyor."

  

 

 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK