Twitter

TKDK`NİN ÇANAKKALE`YE YÖNELİK YATIRIMLARI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ümit Ortan, Çanakkale'ye 3 yılda 58 milyon liralık yatırım kazandırdıklarını bildirdi.

Ortan, yaptığı yazılı açıklamada, yeni başvuru dönemine girildiğini, bu nedenle Çanakkalelileri yatırım yapmaya çağırdı.

Çanakkale'ye 3 yıl içinde 58 milyon liralık yatırım kazandırdıklarını belirten Ortan, şunları kaydetti:

"Bu yatırımların arasında kesimhane, tavuk çiftliği, keçi çiftliği, soğuk hava deposu, mandıra, otel, zeytinyağı tesisi ve daha birçok proje yer alıyor. Bugün bir yandan yeni çağrı döneminde proje sunacak vatandaşlarımızla ilgilenirken, diğer yandan da daha önce onayladığımız projelerin yatırım faaliyetlerini izliyoruz. Onaylanan 200'e yakın projenin, bir kısmında yatırımlar tamamlanarak proje sahipleri hibe desteklerini aldı. Bazı projeler ise inşa aşamasında. İnşallah bu inşaatlar bittikten sonra, proje sahiplerine de yüzde 50 hibe ödemelerini gerçekleştireceğiz."

Ortan, Çanakkale'nin hemen her ilçesinde otelden zeytinyağı tesisine kadar birçok konuda yatırımı devam eden projelerinin olduğunu ifade etti.

Kısa vadedeki öncelikli hedeflerinin 2015 yılında, başarılarını perçinlemek olduğuna işaret eden Ortan, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

"Bildiğiniz üzere 2015 yılı, Çanakkalemiz için tarihi ve manevi bir öneme sahip. Savaşların 100. yıl dönümüyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın önemli adımları var. Ayrıca hem Dışişleri Bakanlığımızın, hem de Valiliğimizin mühim hazırlıkları bulunuyor. Biz de TKDK olarak Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümünde bu topraklara önemli destekler vermek istiyoruz. 13. çağrı döneminde tüm yatırımcıları Çanakkale'de yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bu dönemde kabul edeceğimiz projeler inşallah 2015 yılında, savaşların 100. yıl dönümünde hayata geçecek."

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK