Twitter

TKDK BÜYÜKBAŞ HİBESİ NASIL ALINIR?

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından verilen büyükbaş hayvan hibe desteğinden yararlanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

TKDK tarafından verilen hibe krediler sayesinde çok sayıda büyükbaş, küçükbaş, kümes hayvancılığı ve kanatlı hayvan çiftlikleri kurularak tarım ve hayvancılığa ciddi hibe destekleri verilmeye devam ediyor. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında verilen hibelerden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin  bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. 

HİBELERDEN NASIL YARARLANILIR?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından verilen hibe kredilerinden birçok ildeki çiftçilerimiz yararlanabiliyor. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, kanatlı hayvancılık, et ve süt ürünlerinin üretim tesisleri gibi projelerin onaylanarak kabul görmesi durumunda çok sayıda girişimciye devlet desteği verilerek hibe kredi imkanları tanınıyor. Bu alanda hibe destekleriyle kurulmuş birçok işletme bulunuyor. Sığır çiftliği kredisi imkanlarından yararlanmak için öncelikle onay verileceğine inandığınız güzel bir iş projesi oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonrasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından onay verilen il ve ilçelerde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlamış olduğunuz taktirde TKDK'ya başvuru yapabilir ve projenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. Projeniz onaylanmış olduğu taktirde sığır çiftliği kredisini çekebilirsiniz.

çiftçilik

Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından verilen düşük faizli hayvan kredilerinin yanı sıra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hibe hayvan kredisi imkanları sunulmaktadır.  Avrupa birliği kapsamı tarafından oluşturulan IPARD programları sayesinde destek verilen illerde kurulan hayvan çiftlikleri veya et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri işletmeleri için onay gören projelerin yüzde yetmiş oranında hibe destek kredileri verilerek çiftçi girişimcilerinin sayısı artarken aynı zamanda ülke ekonomisinin de hareketlenmesi amaçlanmaktadır.Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hayvan kredisi hakkında bilgi almak için lütfen linke tıklayınız. Hayvansal üretim kredileri

 

 
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK