Twitter

TİKA, SIRBİSTAN`A TARIM DESTEĞİ SAĞLADI

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından sürdürülebilir kırsal kalkınma projeler kapsamında, Sırbistan'ın Sancak bölgesi şehirlerinden Prijepolje'deki çiftçilere 23 motokultivatör verildi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamada, Sırbistan'ın az gelişmiş belediyeleri arasında yer alan, Sırp ve Boşnak nüfusun bir arada yaşadığı Prijepolje'de hem tarımsal kapasitenin artırılması hem de bölge halkının yaşam standartlarının yükselmesi amacıyla TİKA tarafından projelerin uygulanmaya devam ettiği belirtildi.

Buna göre, ahududu üretiminin yaygın olarak yapıldığı Sancak bölgesi şehirlerinden Prijepolje'deki üreticilerin kullanımına sunulmak üzere TİKA tarafından temin edilen ve toprak işlemede kullanılan 23 motokultivatör, Zlatna Malina Ahududu Üreticileri Birliği aracılığıyla çiftçilere ulaştırıldı.

Birlik üyesi çiftçiler, 500 hektarlık ahududu ekim alanlarıyla bu makinelerden faydalanabilecek, daha fazla alanda üretim yapabilecek ve böylece çiftçiler zaman kaybı yaşamayacak.

haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.