Twitter

`TARIMSAL KREDİ BORÇLARI YAPILANDIRILACAK`

31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tasfiye olunacak alacaklar hesaplarına aktarılmış olan tarımsal kredi borçları yapılandırılması yürürlüğe girdi.

TARIM KREDİ BORÇLARI %12 SABİT FAİZ İLE YAPILANDIRILIYOR

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi alacaklarının yapılandırılmasını kapsayan 7316 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 22 Nisan 2021 tarihi itibariyle Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BORÇLAR 2024 YILINA KADAR TAKSİTLENDİRİLECEK

Yapılandırılmadan ödeme güçlüğü çeken ve 31.12.2020 tarihi itibariyle tasfiye olunacak alacaklar hesabında borcu bulunan ortaklar yararlanabilecekler. Kapsama giren kredi borçları vade tarihinden itibaren yıllık %12 oranında faiz uygulanarak yapılandırılacak olup, borcunu taksitlendirmek isteyen üreticiler %30 peşinat ödemek suretiyle 2024 yılına kadar borçlarını yapılandırabilecekler. Taksitlendirilen kredi borçlarına da vade süresince yıllık %12 oranında sabit faiz uygulanacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ

Kanundan yararlanmak isteyen ve ödeme güçlüğü çeken ortaklar, 31 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılandırmadan yararlanmak üzere birim kooperatiflerine başvuru yapabilecek.

Tarım Kredi Kooperatifi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK