Uygulama
Twitter

SULUOVA TARIMA DAYALI İHTİSAS BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FAALİYETLERİ

Suluova Tarıma Dayalı İhtisas (TDİ) Besi Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Hayatı Taşdan, yürütülen faaliyetlerin kalitesinin arttırılması adına danışmanlık hizmeti aldıklarını söyledi.

Taşdan, Suluova Kaymakamlığında gerçekleşen Besi OSB danışmanlık faaliyetleri bilgilendirme toplantısına katıldı.

Türkiye'nin ilk organize besi sanayi projelerinden biri olan Besi OSB'nin doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını ifade eden Taşdan, faaliyetlerin dana verimli yürütülmesi için danışmanlık hizmeti almaya başladıklarını vurguladı.

Söz konusu danışmanlık firması ise 1 Ocak tarihinden itibaren çalışmaya başladıklarını belirten Taşdan, * Çevre hizmetleri konularında danışmanlık hizmeti almak üzere anlaşma sağlandı. Amacımız Besi OSB'de ki faaliyetlerin çevre mevzuatına uygun olarak yapmak. Çevre ve çevre sağlığına uyarak çevreye zararlı olabilecek konularda önlemler almak istiyoruz. Çevreyle uyumlu bir besi bölgesi oluşturarak daha verimli faaliyetler sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Söz konusu danışmanlık firmasının sorumlusu Özen Güden, ise Tokat ve Amasya bölgesindeki birçok kurum, kuruluş ve sanayi bölgeleriyle çalıştıklarını söyledi.

Güden, Suluova Besi OSB'nin çevre ile ilgili mevzuatlarını takip edeceklerini belirtti.

Toplantı sonrası katılımcılar Besi OSB'de incelemelerde bulundu.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK