Twitter

SERTTAŞ: `ORGANİK TARIM ARTTIRILMALI`

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, dünyada hızla yükselen organik tarım ürünleri trendinin Türkiye tarafından da dikkate alınarak organize tarım üretiminin arttırılması gerektiğini söyledi.

Organik tarım ürünlerinin dünyada hızla tercih edildiğinin altını çizen Serttaş, "Birçok markette organik ürünler için özel stantlar oluşturuldu. Bu stantlarda sadece organik ürünler etiketi bulunan markalar yer alabiliyor. Üretim şekli, hazırlanışı ile sağlığa oldukça faydalı olan bu ürünler, hem  Türkiye'de hem de  Avrupa'da daha tercih edilen ürünler oldu. Sürekli olarak yeni pazarlar arayan girişimciler için organik ürün pazarı henüz keşfedilmemiş ya da tam manasıyla gelişmemiş bir pazar. Türk üretici eğer bu alanda profesyonel düşünür ve girişimlerini yenilikçi teknoloji ile buluşturursa bu alanı çok iyi değerlendirebilirler" dedi.

Bu anlamda  Mersin'in öncü olabileceğini de sözlerine ekleyen Serttaş, "Eğer  Mersin'de sadece organik tarım ürünlerinin bulunduğu bir OSB kurulur ise bu  Mersin'in geleceğine damga vurur. Eğer dünyada hangi ürünlerin tercih edildiği bir istatistik ile çıkarılır ve bu ürünleri  Mersin'de bulunan bir Organik Tarım OSB'de üretirsek bu ürünleri dünyanın dört bir yanına ihraç edebiliriz. Bu da hem  Mersin'in kalkınmasına, istihdamına hem de ülkemizin cari açığının kapanmasına büyük katkı sağlar" diye konuştu.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK