Twitter

SERA ÇEŞİTLERİ HAKKINDA BİLMEN GEREKENLER

Gotik Seralar Tasarım tüm dünyada Gotik katedrallerin pencerelerinden esinlenir Sivri bir çatı oluşturmak için eğilmiş duvarlarla inşa edilir Kuonset seraların bir türevi olan bu seralar daha dayanıklı ve daha fazla hava alanını sahiptir Geleneksel seralara göreyse daha kolay ve ucuz bir şekilde inşa edilebilir Gotik kemer tasarımı kuvvetli rüzgarlara ve yoğun kar yağışı dayanabilme kabiliyeti ile ünlüdür Çatının yarım gözyaşı şekli kar ve yağmurun kolayca akmasını sağlamak ve önemli miktarda yağış veya kalıntı birikmesinden kaynaklanan hasarı önlemek için idealdir Gotik kemer merkezdeki sırtın yüksek profilinden daha fazla yüksekliğe sahiptir bu da daha uzun özel ürünlerde domates ve salatalık gibi uzmanlaşan veya denemek isteyen yetiştiricilerin yanı sıra birçok tropik ağaç için alan yaratır Gotik seranın kemerli çatısı yapısal kirişlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır Bu teknik sadece maliyetleri azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda inşaatı daha hızlı ve daha kolay hale getirir ve daha az malzeme gerektirir


Gotik Seralar: 

Tasarım, tüm dünyada Gotik katedrallerin pencerelerinden esinlenir. Sivri bir çatı oluşturmak için eğilmiş duvarlarla inşa edilir. Kuonset seraların bir türevi olan bu seralar; daha dayanıklı ve daha fazla hava alanını sahiptir. Geleneksel seralara göreyse daha kolay ve ucuz bir şekilde inşa edilebilir.

Gotik kemer tasarımı, kuvvetli rüzgarlara ve yoğun kar yağışı dayanabilme kabiliyeti ile ünlüdür. Çatının yarım gözyaşı şekli, kar ve yağmurun kolayca akmasını sağlamak ve önemli miktarda yağış veya kalıntı birikmesinden kaynaklanan hasarı önlemek için idealdir.

Gotik kemer, merkezdeki sırtın yüksek profilinden daha fazla yüksekliğe sahiptir, bu da daha uzun özel ürünlerde (domates ve salatalık gibi) uzmanlaşan veya denemek isteyen yetiştiricilerin yanı sıra birçok tropik ağaç için alan yaratır.

Gotik seranın kemerli çatısı yapısal kirişlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu teknik, sadece maliyetleri azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz; aynı zamanda inşaatı daha hızlı ve daha kolay hale getirir ve daha az malzeme gerektirir.67 defa görüntülendi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK