Uygulama
Twitter

SANDIKLI ZİRAAT ODASI KURA İLE KÖYLERE HİBE MAKİNA VE EKİPMAN DAĞITTI

Afyonkarahisar Sandıklı Ziraat Odası tarafından, Sandıklı ve Kızılören ilçelerine bağlı 61 köye makina ve ekipman desteği için kura çekimi düzenlendi.

Sandıklı Öğretmenevinde düzenlenen kura çekimine Kaymakam Faik Arıcan, İl Genel Meclis Üyeleri, Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Yıldız, Sandıklı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür vekili Ümit Koçak ve köy muhtarları ile Ziraat Odası Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Yıldız, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada çiftçilere her daim destek vermek için çaba gösterdiklerini ifade ederek, "Oda yönetim kurulu olarak karar aldık. Sandıklı ve Kızılören ilçelerine bağlı toplam 61 köyümüze hamur yoğurma makinası, yem kırma makinası veya muhtarlık tarafından talep edilen başka bir makina ekipmanı köylerimize hibe edeceğiz. İlk etapta 2016 yılı içerİsinde 15 köyümüze, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında da diğer köylerimize bu ekipmanları alarak hizmete sunmuş olacağız. Burada düzenlediğimiz kura çekilişinde muhtarlarımıza verdiğimiz kapalı zarflarda çıkan tarihlere göre makina ve ekipmanlarımızı köyümüze hibe etmiş olacağız" dedi.

Kura çekilişine katılan ve kuranın hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Faik Arıcan ise şunları söyledi:

"İnsanı önemseyeceksin ki devlet yaşasın. Bir devlet içinde insan olmadan kuru kuru tek başına varlığını sürdüremez. İnsanımızın refah içerisinde olması bizim arzu ve temennimizdir. Yaptığımız iş ve işlemlerde de biz bunu baz alırız. Köylerimizin ilçe merkezinden farkı olmayan hale gelmesi için gayret ve çaba harcıyoruz ve artık köylerimizde daha yaşanabilir daha güzel hale geliyor. Elbette bu faaliyetleri yürütürken sadece kamu kurumlarının bütçesi yeterli olmayabilir. Sivil toplum kuruluşlarımız, yani toplumu oluşturan o insanların oluşturduğu birlikler, dernekler, odalar, vakıflar eğer toplumun sorunları ile hemhal olurlarsa toplumun sorunlarına ilgi alaka gösterilerse ve biz kamu görevlilerine de destek verirlerse bazı sorunları çok daha hızlı ve çok daha kolay aşabileceğimizi düşünüyorum. Bu nedenle bugün Ziraat Odamızın bu faaliyetini önemsiyor ve takdir ediyorum." Konuşmaların ardından kura çekimi ile makinalar hak sahiplerine dağıtıldı. 

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK