Uygulama
Twitter

PEYNİR YEDİ, YATAĞA DÜŞTÜ

Sam Philpott, Yunanistan'da ailesiyle tatil yaptığı sırada pastörize edilmemiş keçi peyniri yedikten sonra sakat kaldı.

Sam Philpott isimli Bayan Yunanistan'da aşırı miktarda peynir yiyince yatağa düştü. 22 yaşındaki bayan, ailesiyle beraber tatil yaptığı Kos Adası'nda pastörize edilmemiş keçi peyniri tattı. Tatilden döndükten haftalar sonra migren ağrısı, sürekli kusma, baş dönmesi, ateş, titreme, halsizlik, hareket edememe, yorgunluk gibi semptomlar ortaya çıktı.
 
Durumu ilerledikçe kötüye giden genç kız yatağa bağımlı kaldı. Üstünden 3 sene geçmesine rağmen iyileşme göstermedi ve şu an zar zor yürüdüğü için tekerlekli sandalye kullanmakta. Hala hafıza kaybı, uykusuzluk, konuşmada güçlük çekme ve gribe benzer semptomlar sürüyor.

Sam, açıklamasında "2013'te Kostayken keçi peynirinin tadını o kadar beğendim ki pizzama, sandviçime, salatama dökerek yiyordum. Bu kadar lezzetli ve beni mutlu eden bir şeyin hayatımı karartacağını nasıl bilebilirdim ki?" dedi. Peynirin her lokmasında onu yatağa düşüren bakteriyi tüketiyordu.
 
Bruselloz ismi verilen bakteri hayvanlardan oluyor ve uzun süreli gribe sebep veriyor. Sam'in hastalığının sebebinin de bu bakteri olduğu sanılıyor.

Sam'e doğadan bulaşan ilk hastalık değil ama. 2010 senesinde de bir kene ısırığından sonra yine gribe benzer semptomlar, eklem ağrısıyla topallama, depresyon, endişe, baş dönmesi, odaklanamama gibi problemler olmuştu.
 
Bazı doktorlar Sam'in durumunun psikolojik olduğunu açıklıyor. Erkek kardeşine göre, genç kadının bağışıklık sistemi durmuş durumda ve tedaviye yanıt vermiyor. Şu an Sam, bruselloz ve laym hastalığı ilaçları kullanıyor, çünkü semptomları iki hastalığı da gösteriyor. Ailesi ise tedavi masraflarını karşılamak için yardım topluyorlar.

Etraf
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK