Twitter

ORMAN KÖYLÜLERİNE 2-B MÜJDESİ

Bursa'nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kamuoyunda 2-B olarak bilinen hazineye kayıtlı orman vasfını kaybetmiş arazileri satın alarak, köylünün istifadesine sunmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Mustafakemalpaşa sınırları içinde 49 hektarlık 2-B arazisinin belediye meclisi tarafından satın alınmasının kararlaştırıldığını belirten Başkan Kurtulan, Mal Müdürlüğü tarafından uygun görülen talep neticesinde 50 parça yerin satış ve devir işlemlerinin gerçekleştirildiğini dile getirdi. Büyükşehir Kanunu ile birlikte Bursa'da hizmet alanı en çok genişleyen bölgelerin başında Mustafakemalpaşa'nın geldiğini belirten Kurtulan,"Mahalleye çevrilen köylerle birlikte 131 yerleşim yerine hizmet götürüyoruz.

 

Bu süreçte orman köylülerinin ihtiyaçlarını da yakından takip etmeye başladık. Yaptığımız istişareler sonucu meclisimizce köylülerimize yeni tarım arazileri kazandırmanın yolunu açtık. Orman sınırları dışına çıkarılan arazileri değerlendirmek maksadıyla 2-B arazilerini satın alacağız. Satın alınan yerler orman köylüsünün istifadesine sunulacak. Bu arazilerle orman köylüsü ek gelir elde edecek. Belediyemizin imkanları dahilinde kırsal kesime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.