Twitter

O SÜTTEN ŞİFA BULDU, KENDİ ÇİFTLİĞİNİ KURDU

Yakalandığı akciğer rahatsızlığını eşek sütü sayesinde atlatan Yücel Alp, kurduğu eşek çiftliği sayesinde insanlara şifa oluyor.

Yakalandığı akciğer rahatsızlığını eşek sütü sayesinde atlatan Yücel Alp, kurduğu eşek çiftliği sayesinde insanlara şifa oluyor.

Şifayı Eşek Sütünde Buldu 

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan Alp, akciğer rahatsızlığını 3 ayda eşek sütü yardımıyla atlattı. İyileştikten sonra 2 eşek satın aldı ve bir çiftlik kurmaya karar verdi.

 

Senin Tek Çaren Eşek Sütü

3 yıl içinde hayvan sayısını 25'e çıkaran işletmeci "Faydasını gördüm, eşe dosta da yardım etmek istiyorum" diyor. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki eşek sütü anne sütüne en yakın gıda.4 yıl önce aşırı terleme ve halsizlik şikayetiyle doktora gitmiş, ciğerinde 3 adet leke olduğu tespit edilmiş. Komşusunun Alp'e "Senin tek çaren eşek sütü" demesi üzerine köyün 20 km uzağında bir yerden temin etmiş ve böylece kendi çaresini bulmuş.

Eşek Sütü Sayesinde Hastalıktan Kurtuldu 

Rahatsızlığını öğrendikten sonra 3 ay boyunca her gün eşek sütü içen Alp, 3 ayın sonunda kontrollerinde ciğerlerinin tertemiz olduğunu öğrendi.

 

Kendi Çaresini Kendisi Buldu 

4 yıl önce aşırı terleme ve halsizlik şikayetiyle doktora gitmiş, ciğerinde 3 adet leke olduğu tespit edilmiş. Komşusunun Alp'e "Senin tek çaren eşek sütü" demesi üzerine köyün 20 km uzağında bir yerden temin etmiş ve böylece kendi çaresini bulmuş.
 
3 ayın sonunda yapılan tahlilleri temiz çıktı ve akciğerleri yeni doğan bebeğin ciğerleri gibi tertemiz olduğu söylendi. Eşek sütünün akciğer kanseri ve kanserlerin bazı türlerine iyi geldiğini de kaydeden Alp şunları söyledi: "Eşek sütü bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Astım, bronşit, KOAH gibi hastalıklara da birebir iyi geliyor. Çok faydalı, anne sütüne en yakın süt."
 
 
 
 
 
mynet
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.