Twitter

MEVSİMLİK İŞÇİLERDEN TEPKİ

Şanlıurfalı tarım işçileri, darbe girişimini kınayarak, asıl sahiplerinin kendileri olduğu Meclis'in bombalanmasının gözü dönmüşlüğün en açık göstergesi olduğunu belirttiler.

Darbe girişimini çadırda protesto eden Şanlıurfa Mevsimlik Tarım İşçileri Derneği Başkanı (MEVTİDER) Mehmet Göbek, '15 Temmuz gecesi bazı askerler tarafından yapılması planlanan darbeyi önlemek için Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın halka yaptığı çağrı üzerine meydanlara çıkan halkımız, darbe kalkışmasına Çanakkale ruhu gibi yekvücut olup aman vermemiştir. Milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan bu alçak kalkışma sonucunda darbeciler tarafından açılan ateş sonucu 246 şehit ve 2 binden fazla yaralının olması bu işin vahametini açıkça ortaya koymaktadır. Elinde silah bulunmayan halkımız, darbecilere geçit vermemek için bazıları tankların altına yatarak ölümü hiçe saymıştır. Onların bu kahramanca hareketinin öncülüğünde bazı darbeci askerlerin elindeki tank ve silahlar alınarak, o askerlerle beraber güvenlik güçlerine teslim edilmiş ve darbecilerin geri çekilmesine vesile olunmuştur.

Başta Cumhurbaşkanımızın mekanı olmak üzere asıl sahibinin bizler olduğumuz Meclis binasına, güvenlik güçlerinin ana merkezlerine ve darbe emrine uymayan bazı askerler ile silahsız halka bomba yağdırıp ateş açmaktan çekinmeyen bu gözü dönmüşlerin bütün vahşi hareketlerine karşı halkımız kendini siper ederek darbecileri derbeder hale getirmiştir. Darbecileri derbeder eden başta halkımıza, Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümete, tüm siyasi partilerimize, darbecilere geçit vermeyen güvenlik güçlerimize, basınımıza ve STK'lara candan teşekkür ederken, hükümetimizin ve devletimizin her zaman olduğu gibi bu süreçte de yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz" diye konuştu.
Tarım işçileri, demokrasiye sahip çıktıklarını ise tarladaki çadırlarına Türk bayrağı asarak gösterdi. 

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.