Twitter

METEOROLOJİDEN ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji, Antalya ve Muğla için zirai don uyarısı yaptı. Sıcaklıklar bölge genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece altında seyredecek.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden alınan bilgiye göre, zirai faaliyetlerin devam ettiği Antalya'da, özellikle kıyı kesimler başta olmak üzere 19-21 Ocak'ta sıcaklıklar düşecek.

TÜRKİYE GENELİ 3 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ

Sıcaklıkların, bölge genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyretmesi bekleniyor.Buna göre, hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don  beklenen bölgede üreticiler başta olmak üzere ilgili ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi. Muğla genelinde de bu 3 gün boyunca zirai don bekleniyor. Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

çiftçilik
Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, Marmara'nın kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü kar sağanağı, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ülke genelinde 4 - 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.