Uygulama
Twitter

MERSİN, NARENCİYE FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

Mersin'in simge festivali haline gelen ve bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Narenciye Festivali'nde hazırlıklar sona yaklaştı.

Adnan Menderes Bulvarı Mezitli Kavşağı'ndaki festival alanı süslemede kullanılan limon, portakal ve greyfurt nedeni ile rengarenk bir görünüme büründü.

Türkiye'nin narenciye deposu olarak anılan ve narenciye üretiminin yüzde 30'unu karşılayan Mersin'de, festival kapsamında sergilenecek olan narenciye süslemeleri son görünümlerini almaya başladı. Bu yıl 15-16 Kasım tarihlerinde yapılacak olan festivalde, bin 500 metrekare alan ile mobil figürlerin süslenmesi için 500 bin adet narenciye kullanıldı. Toplamda 100 ton narenciyeden oluşturulan figürlerle görsel bir Şölen amaçlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçe belediyelerinin destekleri ile hazırlanan festivalde, davetlilere çeşitli narenciye ve ürünleri ikramı da yapılacak. 26 ülkeden davetlinin katılımı beklenen festivalde, narenciye ile süslenen ahtapot, masal kahramanları, ev, semazen, gemi, tren festival alanında, zürafa, fil, otomobil, caretta caretta figürleri ise mobil araçlarla şehir turu yaptırılarak görücüye çıkacak. Narenciyeden hazırlanan minyatür Side Sütunları'nda açılışı yapılacak olan festivalde, Olgunlaşma Enstitüsü öğretmen ve öğrencileri tarafından özel olarak hazırlanan narenciye defilesi ise ilgi çekecek etkinlikler arasında yer alıyor.

Festival kapsamında kullanılan 100 ton narenciye, etkinlik sonunda vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK