Twitter

MANAVGAT`TA BİN 118 DEKAR ALANDA TOPRAKSIZ TARIM YAPILIYOR

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bin 118 dekar alanda topraksız tarımın yapıldığı bildirildi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat ekonomisin üç saç ayağından oluştuğunu bunların turizm, tarım ve ticaret olduğunu söyledi.

Bölgede turizm ve tarımın birbirini destekleyen sektörlerden biri olduğunu belirten Boztaş, nitelikli tarım uygulamaları kapsamında topraksız tarımın bölgede her geçen gün yükselen trend olduğunu kaydetti.

Bölgede turizm gelirleri kadar tarım gelirlerininde yüksek olması için topraksız tarım uygulamalarına özel önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Boztaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Topraksız tarım ülkemizde giderek artan bir üretim yaklaşımı olup, gelecek yıllar için yer yer zorunluluk gösteren bir uğraşı haline gelmektedir. Manavgat bu acıdan önemli avantajlara sahip olup, bu konuda Türkiye'de öncülük yapabilir. Manavgat'ta 20 üretici bin 118 dekar alanda topraksız tarım yapmaktadır. Bu oran Antalya genelinin yüzde 35'ine denk gelmektedir. Topraksız tarıma özel önem vermeliyiz. Topraksız tarım istihdam sağlamada önemli bir araç olabilecektir."

Haber Tuar
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK