Twitter

MZV DEV İSİMLERİ AĞIRLADI

21. yüzyılda gençlerin yaşam ve kariyerlerine en doğru biçimde yön verebilmeleri için yeni yetkinliklere sahip olması gerektiğine inanan ve bu konuda Türkiye'nin en kapsamlı eğitim programına imza atan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV), farklı yollardan geçerek başarıya ulaşmış kişilerin yaşam hikâyelerinin paylaşıldığı, PSM'de düzenlenen MZV Gençlik Zirvesinde Türkiye'nin geleceği olan gençleri bir araya getirdi.

Gençlerin değişim ve dönüşümün her geçen gün daha da hızlandığı günümüz dünyasına hazır olmaları için sadece okulda verilen eğitimlerle yetinmemeleri, aynı zamanda yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinliklerini de geliştirmeleri gerekiyor. Bu anlayış doğrultusunda, bu yılın başında kapsamı ve içeriği ile Türkiye'de bir ilk olan "21. Yüzyıl Yetkinlikleri" Eğitim Programı'nı hayata geçiren Mehmet Zorlu Vakfı (MZV),gençlerin kariyerlerine başlamalarını kolaylaştıracak çalışmalarına devam ediyor.

Bu doğrultuda 6 Kasım Pazar günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde,düzenlenen "MZV Gençlik Zirvesi'ne; Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanı Necmi Kavuşturan'ın yanısıra, Prof. Dr. Erhan Erkut, Prof. Dr. Yankı Yazgan, Prof. Dr. Selçuk Şirin, TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın ve Emin Çapa gibi kendi alanında uzman birçok isim konuşmacı olarak katıldı. Geleceğe ve kariyere hazırlık, tasarım odaklı düşünme, özgüven ve hayal kurmanın gücünü anlatan farklı konularda birbirinden değerli konuşmacılar bilgi, deneyim ve tecrübe aktarımında bulundu.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanı Necmi Kavuşturan,

"MZV Gençlik Zirvesi'nin gençlerimizin hayatında önemli bir kilometre taşı olmasını ve onları hayal ettikleri kariyer yolunda cesaretlendirerek konuşmacılarımızdan aldıkları ilham ile hedeflerine çok daha sıkı bir şekilde sarılmaya teşvik etmesini umuyoruz. Bugün maalesef üniversitelerin mezun ettiği öğrenciler ile ülkenin ihtiyacı olan yetkinlikteki işgücü birbiri ile tam olarak örtüşmüyor. Gençlerimizin yetkinlikleri gelişmeden iş hayatına başlamaları ise hem kendileri, hem kurumlar için sorun oluşturuyor. Oysa bugün gençlerimiz son derece rekabetçi ve yenilikçi bir dünyada yerlerini almak durumundalar. İnovasyonu merkezine almış yepyeni bir dünya ile karşı karşıya olan gençlerden beklenen şeyler 30-40 yıl öncesinden çok farklı. Bugün karmaşık sorunlara esnek çözümler üreten, etkili iletişim kuran, akan bilgiyi yöneten, takım halinde çalışabilen ve bilgiyi yorumlayabilen bir insan kaynağı talebi var. Fakat tüm bunları, içerik odaklı üniversite sisteminin karşılamasını bekleyemeyiz. Şirketlerin ve STK'ların katkısı büyük önem taşıyor. Bu yılın başında MZV tarafından hayata geçirdiğimiz '21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı'nın çıkış noktası da çağın gerektirdiği bu yetkinliklerin gençlerimize kazandırılması fikriydi. Biz de Zorlu Holding olarak bu eğitimle sadece kendi insan kaynağımıza yönelik bir yatırım yapmakla kalmayıp aynı zamanda tüm iş dünyası için önemli bir sorun olan insan kaynağının gelişimine de katkı sağlamış olduk. Programı hayata geçirirken hayalimiz eğitim programımızı farklı yollardan geçerek başarıya ulaşmış kişilerin yaşam hikâyeleri ve yaşamdan aldıkları derslerin paylaşılacağı bir zirve ile tamamlamaktı. Deneyim paylaşımının böyle bir eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz. Bugün gençlerimizle birlikte bu heyecanı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

"Toplumdan aldığımızı topluma verme düşündeşindeyiz"

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu ise Gençlik Zirvesi'nin, gençlerin hayal ettikleri kariyer yolunda önemli bir rehber olmasını temenni ettiğini belirterek, "Zorlu Holding olarak, eğitim alanında verdiğimiz destekleri her geçen gün daha da geliştirmeye devam ediyoruz. Biz toplumdan aldığımızı topluma verme düşüncesinde olan bir grup olarak bu konudaki sorumluluğumuzun farkındayız. Başlattığımız 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programını da bu düşünceyle hayat geçirdik. Son 20 yılda bilginin, 21. yüzyılın en büyük gücü olduğuna bizzat şahit olduk. Gençlerimizin bu bilgiyi doğru kullanabilmeleri için çağın gerektirdiği yetkinliklere sahip olması gerekiyor. Onları çağın gerektirdiği şekilde yetiştirmek, geleceğe ve iş dünyasına hazırlamak bizim en önemli sorumluluğumuz. Bu zirve gençlerimizin hayatında önemli bir dönüm noktası, kariyerleri için benzersiz bir rehber olacak." şeklinde konuştu.

Küçük Adımlarla Dünyayı Nasıl Değiştirebilirz?

2004 yılında öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye'nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçiren, 2013 Garanti - KAGİDER Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi Ödülü alan TABİT Kurucu Ortağı ve TABİDER Başkanı Tülin Akın, küçük adımlarla dünyayı nasıl değiştirebileceğimizi, başarıya ulaşmasındaki geçtiği zorlu yolları, yaşamdan aldığı dersleri, hayal kurmanın gücünü, geleceği tasarlamak isteyen gençlere bilgi ve deneyimleriyle paylaştı.

Haberler
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK