MÜSİAD İLE RUSYA STAVROPOL BÖLGESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

MÜSİAD Genel Merkezi organizasyonunda Rusya'nın Stavropol Bölgesi Hükümetinden Enerji, Sanayi ve İletişim Bakanı Vitaliy Khotsenko başkanlığındaki 14 kişiden oluşan bir iş heyet ile MÜSİAD İzmir Şubesi ev sahipliğinde iyi niyet ve işbirliği anlaşması imzalandı.

MÜSİAD İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Galip Atar, "Umuyorum ki bugünkü toplantımızda iki ülke arasında ki ticari, ekonomik ve diplomatik ilişkiler bazında ciddi katkılar sağlamakla birlikte önemle işbirliklerine zemin hazırlayacaktır" dedi. MÜSİAD Genel Merkezi Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkan Yardımcısı Mütteki Sezen toplantıda yaptığı konuşmada, "Karşılıklı işlerle iş hayatının gelişeceğine inanıyoruz. Tarih göstermiştir ki; tek taraflı iş ilişkileri hiçbir zaman için uzun soluklu olamamıştır. Bir iş adamı hem alabilmeli, hem de satabilmelidir. Böyle bir ortamın oluşabileceğine inandığımız Rusya'nın Stavropol heyeti ile anlaşma imzalamaktan son derece mutluyuz. Bu anlaşmanın çok kısa sürede hayata geçeceğine, karşılıklı ticari ilişkiler açısından da iyi bir hacim oluşturacağına ve iki ülkenin ekonomik ve diplomatik ilişkilerine katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Rusya'nın Stavropol Bölgesi Hükümetinden Enerji, Sanayi ve İletişim Bakanı Vitaliy Khotsenko da yaptığı konuşmada, Stavropol Bölgesinin yatırıma açık bir bölge olduğu, özellikle tarım alanında önemli fırsatlar barındırdığını belirtti. Khotsenko, "İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına MÜSİAD ve Stavropol Bölgesi Hükümeti arasında imzaladıkları iyi niyet ve işbirliği anlaşması (MoU) ile sürece öneli katkılarda bulunacağına inanıyorum" dedi.

Hürriyet
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.