Twitter

KÜTAHYA`DA ÇİLEK FİDESİ DAĞITIMI

Kütahya Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Özel İdaresi İşbirliğiyle yürütülen proje kapsamında üreticilere çilek fidesi dağıtıldı.

Törende konuşan Vali Şerif Yılmaz, "Çilek Fidesi dağıtımı kış aylarından kalan bir program oldu. Ağırlığı kış aylarında olan; meyve fidanları, hayvancılıkla ilgili yem bitkileri olan korungadır, yoncadır, fiğdir, mısır tohumudur bunları kış aylarında dağıtmıştık. O dönem iki ayrı şekilde dağıtımını yaptık. Ekim ve dikim zamanlarına uygun zamanları saptayarak dağıtım programlarını gerçekleştirdik. Hem İl merkezinde, hem de ilçelerimizde aynı programları yapmaktayız. Simav ve Gediz İlçelerimizde 15'er gün arayla dağıtım yapacağız. Her yörenin iklim şartlarına göre getirdiğimiz fidan ve fidelerin özelliklerine göre dağıtım günleri farklı olacak.

Bu projenin hayata geçirilmesinde İl Genel Meclisimize, bu kaynağı aktardıkları için, ilimizin tarımına, çiftçilerimize gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da desteklenmesi gereken alanlar ile ilgili gerek İl Özel İdaresi, gerekse Hükümetimiz tarafından gönderilen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesinden ayrılan paylar ile birlikte Fidan ve Fide dağıtımlarımız devam edecek. Avrupa Birliği içerisinde rekabet edebilmemiz içinde Tarımı desteklememiz gerekmektedir. İşletme ve teknik düzeyde yapılacak olan her türlü çalışmayı ileride rekabet edebileceğimiz şartlara ulaştırmamız gerekiyor" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından Proje kapsamında hak kazanan çiftçilere 'Çilek Fidesi' dağıtımı yapıldı. Çilek fidesi dağıtımı sonrası 'Gıda Denetim Aracı' İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK