Twitter

KÖY OKULLARINDAKİ ÖĞRENCİLER İÇİN İLGİNÇ FARKINDALIK

Türkiye'deki köy okullarında okuyan öğrencilerin kışlık ihtiyacının karşılanması için bir platform kuran gönüllü üniversiteli öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla metrobüste 3 saat boyunca yolculuk yaparak örgü ördü. Şaşkın bakışlarla izlenen gençler, vatandaşlardan alkış aldı.

Türkiye'deki köy okullarına destek olunması için Yarını Aydınlat Gençlik Platformu adı altında toplanan gönüllü üniversite öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla ilginç bir proje gerçekleştirdi. Gençler, "İlmek İlmek Sevgi Örüyoruz" projesi kapsamında geçtiğimiz Cuma günü saat 16.00 sıralarında Beylikdüzü metrobüs istasyonunda toplandı. Ellerinde örgüler ve malzemelerle metrobüse binen gönüllü gençler, aracın en arka kısmına geçerek örgü ördü.

Metrobüste 3 saat boyunca örgü ördüler

Vatandaşların şaşkın bakışları arasında metrobüse binen gençler, Beylikdüzü'nden Söğütlüçeşme'ye oradan da tekrardan Avcılar'a seyir etti. Yaklaşık 3 saat boyunca örgü ören gençler, vatandaşların takdirini topladı. Metrobüste ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleştiren gençler, Türkiye'deki köy okullarına ulaşılarak, ihtiyaç sahibi 4-12 yaş arası kız ve erkek çocukların atkı, bere, eldiven gibi kışlık giysi ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyor.

 

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz Toplam: 1, Onay bekleyen: 0.
  1. Gülay Kavafoğlu

    Gençleri gösterdikleri özveri ve karşılıksız yardım için tebrik ederim Yardımlaşma adına gönüllü olmak birilerinin ihtiyaç sahipleri için fedakarlık yapmaları hoşgörü ve SEVGİ ile yaklaşmaları gerçek bir başarı öyküsüdür Ben de 10 yıldır MAKE WISH derneğinde gönüllü olarak hizmet veriyorum Sevgi hoşgörü ve Mutluluk la Bu mutluluğu yaşayabilmeyi herkese tavsiye ederim

CİFTCİLİK