Twitter

KIRIKKALE'DE KADIN ÇİFTÇİLERE ARICILIK KURSU

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Delice ilçesinde kadın çiftçilere yönelik İŞKUR destekli arıcılık kursu açtı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, Delice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen kursun açılışında, Kırıkkale'de arıcılık açısından çok iyi bir potansiyelin olduğunu söyledi.

Bu potansiyelden daha fazla yararlanmak için birlik üyesi arıcıları çeşitli kaynaklardan desteklemeye çalıştıklarını belirten Kırbaş, şunları kaydetti:

"Arıcılıkla ilgili elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bugün de kadınlarımıza yönelik düzenlenen kursun açılışını gerçekleştiriyoruz. 13 kadınımız bu kurslara gelerek arıcılıkla ilgili tüm bilgileri edinecek. Kursta; arı ırkları, balın tanımı, bileşimi ve üretimi, arı yetiştirme teknikleri, arı ürünleri polen, propolis, arı sütü, bal mumu ve kaliteli bal üretiminde flora, arıcılıkta ilkbahar ve sonbahar bakımı ve arı hastalık ve zararlıları gibi konu başlıkları altında kursiyerlere teorik ve uygulamalı eğitim verilecek. Kurs sonunda sertifika belgesi verilecek. Kursiyerlere, katıldıkları her iş günü için İŞKUR tarafından günlük 20 lira destek ödenecek. 80 saat sürecek kursta kursiyerlere sağlık sigortası da yapılacak."

Haber7
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.