Uygulama
Twitter

KIRIKKALE KORU KÖYÜ 1. BAL ŞENLİĞİ

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, "Türkiye Cumhuriyeti geçmiş dönemlerde büyük devlet olma özelliğini göstermiştir.

Bugün de 3-5 çapulcunun haddini, hesabını bildirecek güçtedir" dedi.

Kolat, Sulakyurt ilçesine bağlı Koru köyü muhtarlığı ile arı yetiştiricilerinin köy meydanında düzenlediği Koru Köyü 1. Bal Şenliğinde yaptığı konuşmada, yörede arıcılığın gelişerek bir festival noktasına geldiğini söyledi.

Köyleri daha yaşanılır hale getirmek için devlet ve milletin elele vermesi gerektiğini belirten Kolat, "Bu nedenle hayvancılığa, tarım ve diğer alanlara daha çok katkı ve destek vermemiz lazım. Büyük şehirlerde yaşayabiliriz. Ancak köylerimizden bağlantıyı koparmayalım. Köylerimizde hepimizin bir evi, bir büyüğü ve bir dikili ağacı olsun" dedi.

Son günlerdeki terör olaylarına da değinen Kolat, şunları kaydetti:

"Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türkiye halkına sabırlar diliyorum. Son zamanlarda ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Şer odakları ülkemizi bölüp parçalamak için her türlü hainliği yapıyorlar. Ama bizim birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz, dostluğumuz kesinlikle bunun üstesinden gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti geçmiş dönemlerde büyük devlet olma özelliğini göstermiştir. Bugün de 3-5 çapulcunun haddini, hesabını bildirecek güçtedir."

Kaymakam Fikret Dağ da şenliğin ülke ekonomisinde ve yerel imkanların artırılmasında önemli bir değerinin olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından arı yetiştiricileri arasında yapılan yarışmada dereceye giren 15 kişiye çeşitli hediyeler verildi. Arı yetiştiricilerinden Talat Yılmazer de Bal Ağası seçildi.

Şenliğe, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Sabri Köyük, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK