Uygulama
Twitter

KINIKLI ÇİFTÇİYE 1 MİLYON 350 BİN LİRALIK MÜJDE

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'in dolu felaketi mağduru çiftçiler için yaptığı girişimler sonuç verdi. Önce çiftçinin borcunu erteleten Başkan Doğruer, dün de dolu mağdurlarına dağıtılmak üzere Ankara'dan 1 milyon 350 bin lira gönderildiğini açıkladı.

Kınık'ta geçtiğimiz ay meydana gelen dolu yağışı sonrası zarar gören çiftçiler için Belediye Başkanı Sadık Doğruer'in yaptığı başvuru sonuç verdi. Başbakanlık Afet Fonu'ndan yapılan 1 milyon 350 bin liralık nakdi yardım, tetkiklerin ardından çiftçilerin hesaplarına yatacak. Kınık'ta 40 bin hektarlık ekili tarım arazisinde etkili olan dolu afetinin ardından yaklaşık 800 çiftçinin arazilerinde yüzde 20 ile yüzde 100 arasında hasar oluşmuştu. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer de, Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir Müdürlüğü'ne yaptığı başvuruda oluşan zarar nedeniyle çiftçilerin borçlarının ertelenmesini talep etmişti.

Hem yazdı hem anlattı

Taleplerinin onaylandığını ve çiftçilerin borçlarının bir süreliğine ertelendiğini belirten Başkan Sadık Doğruer "Yaptığımız inceleme ve araştırma sonunda çiftçimizin zararının borç erteleme ile kapanmayacağı sonucuna vardık. Daha sonra Başbakanlık Afet Fonu'na bir yazı yazarak nakdi yardım talebinde bulunduk. Konuyu ayrıca milletvekillerimiz ve adaylarımıza ilettik. Sayın Binali Yıldırım, Nesrin Ulema, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ ve Cemal Bahçıvan konuyu takip etiler. Son olarak Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun İzmir ziyaretlerinde konuyu kendilerine anlattım ve fona gönderdiğim mektubu kendisini de ilettim" dedi.

Hesaplara en kısa sürede aktarılacak

Dün itibariyle Kınık Kaymakamlığı hesabına 1 milyon 350 bin liralık nakdi yardımın yatırıldığı bilgisi geldiğini belirten Başkan Doğruer "Şimdi kurulacak komisyon kanalıyla çiftçilerimizin zarar gören alan ve ektikleri ürünlerin baremine göre tespitler yapılıp gelen nakdi yardım ölçüsünde hesaplarına en kısa sürede paraları yatırılacak" dedi. Konunun kısa sürede çözüme kavuşmasında emeği geçenlere çiftçiler adına teşekkür eden Başkan Doğruer "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Milletvekili adaylarımız Binali Yıldırım, Nesrin Ulema, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ ve Cemal Bahçıvan'a gösterdikleri ilgi nedeniyle çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Yeni Asır
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK