Twitter

KEÇİBOYNUZUNA TALEP ARTTI

Birçok hastalığa iyi geldiği söylenen keçiboynuzu satışı kışla birlikte artış gösteriyor.

Kansızlıktan cinsel iktidarsızlığa kadar birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen keçiboynuzu kışın ilk akla gelen meyvelerinden. Genellikle pekmez şeklinde tüketilen keçiboynuzu, meyve ve keçiboynuzu özü olarak da tercih edilebiliyor. Kış mevsimiyle beraber talep oranı artan keçiboynuzunun kilosu 10 TL civarında satışa sunuluyor.

Keçiboynuzunun genellikle Ege, Antalya, Mersin ve Kıbrıs'ta yetişen bir meyve olduğunu belirten aktar Musa Semizoğlu, "Kansızlık, astım, öksürük ve bronşit gibi hastalıklar için bizden talep ediliyor. Keçiboynuzunun önemli bir özelliği içerisinde 8 tane vitamin bulunması. Pekmez, meyve ve keçiboynuzu özü halinde tüketiliyor. En fazla pekmez şeklinde tercih ediliyor. Kilosunu 10 liradan satıyoruz. Kış mevsiminde kullanımı artıyor. Bu dönemde satışlarda artış var" dedi.

Yaz ayına göre keçiboynuzu satışının arttığını söyleyen aktar Adem Diyenli, "Keçiboynuzu bir çok hastalığa karşı gıda takviyesi olarak kullanılabiliyor. Çeşitli şekillerde tüketiliyor" diye konuştu.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.