KARAKÖPRÜ`DE 6 AYDA 15 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde, belediyece son 6 ayda toplamda 15 bin ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Eski ve yeni tüm parklardaki çok sayıda oyun grubunun zemin çalışmasını yapan ekipler, 30 parkta oyun gruplarının tabanına kauçuk zemin döşedi. Ekipler kısa sürede ilçe genelindeki tüm parktaki oyun gruplarını kauçuk zeminle kaplamayı planlıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yaptığı yazılı açıklamada, 2014 yılının ilk altı ayında 14 yeni parkı ilçeye kazandırdıklarını belirtti. "Yemyeşil bir Karaköprü için çalışıyoruz" diyen Başkan Çiftçi, "İnşallah bundan sonra sürekli park ve bahçeler olarak hedefimiz geniş bir yeşil alana kavuşturmak, yemyeşil bir şehir oluşturabilmek. Allah'ın izni ile bunu da başaracak güçteyiz. Ben bu konuda emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum. Park ve bahçeler müdürlüğümüzü, başkan yardımcılarımızı, çalışan işçi kardeşlerimizi hepsini kutluyorum onları tebrik ediyorum" dedi.

Park alanlarında bulunan oyun alanlarında da çalışma yaptıklarının altını çizen Başkan Çiftçi, "Yeni yapılan her parkın içerisinde bulunan ve çocukların zamanlarını geçirdiği oyun alanlarında kauçuk döşemesi yapıyoruz. Oyun alanlarında yaptığımız bu uygulama ile çocuklarımız daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde zaman geçiriyor. Şuanda 30 parkımızda bu uygulamayı başlatmışız. En kısa sürede tüm parklarımızda bulunan oyun alanlarına kauçuk döşemesi yapacağız" diye konuştu.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.