Twitter

KGTÜ`DEN TÜRKİYE`NİN EN KAPSAMLI BURS PAKETİ

Torku'nun mimarı Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker A.Ş desteği ile kurulan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, bu yıl tüm öğrencilerine %100 burs imkanı ve mezuniyet sonrası işe girme garantisine ilaveten, pek çok farklı burs olanakları ile kapılarını açıyor.

Ülkemizin en iyi öğrencileri için bir çekim merkezi olmayı hedefleyen ve ilk öğrencilerini bu yıl kabul edecek olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına toplu şekilde cevap verebilen ve uzun süredir üzerinde çalışılmakta olan burs paketine son şeklini verdi. Mezuniyet sonrası işe yerleştirme garantisi, ücretsiz eğitim ve konaklamaya ilaveten KGTÜ'ye yerleşen öğrenciler, üniversite giriş sınavındaki başarı sıralamalarına göre aylık 6.000 TL'ye varan başarı bursu almaya hak kazanacaklar.

Burs paketi kapsamında, bir vakıf üniversitesi olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'ne bu sene yerleşen tüm öğrenciler, İngilizce Hazırlık Sınıfı için en fazla 2 yıl, Lisans Programları için en fazla 6 yıl olmak üzere toplam 8 yıl boyunca geçerli olmak üzere tam burslu (%100 burslu) olarak okumaya hak kazanmış olacak ve üniversitemizde ücretsiz olarak eğitim görecekler. Öğrenciler ayrıca, İngilizce Hazırlık Sınıfı için 1 yıl, Lisans Programları için 4 yıl olmak üzere toplam 5 yıl boyunca geçerli olmak üzere, üniversite sınavındaki başarı sıralamalarına göre eğitim-öğretimleri boyunca senede 8 ay süresince, her ay düzenli ödemeler şeklinde başarı bursu alma ve ücretsiz konaklama hakkına da sahip olacaklar. 

Üniversite giriş sınavı sonucunda, başarı sıralaması 30001 ila 50000 içerisinde yer alan ve KGTÜ'ye yerleşen öğrenciler, mezuniyet sonrası işe yerleştirme garantisi, ücretsiz eğitim ve konaklama imkanlarına ek olarak senede 8 ay boyunca aylık 250 TL başarı bursu almaya hak kazanacaklar. Sınav sonucundaki başarı sıralamasına paralel olarak kademeli şekilde artan aylık başarı bursu, sınav sonucundaki başarı sıralaması 20001-30000 arasında olan öğrenciler için aylık 500 TL, 10001-20000 aralığı için aylık 750 TL, ilk 10000 için başarı sıralamasına göre artan miktarlarda aylık en az 1.000 TL olarak belirlenirken, ilk 500 içerisinden KGTÜ'ye yerleşecek öğrenciler aylık 6.000 TL başarı bursu almaya hak kazanacaklar.

MEZUNİYET SONRASI İŞE YERLEŞTİRME GARANTİSİ

Bilgiyi ürüne dönüştüren bir üniversite olma hedefiyle yola çıkan ve bu çerçevede üniversite-sanayi işbirliği merkezli bir yapılanmaya sahip olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, yukarıda belirtilen burs olanaklarına ilaveten, bu sene yerleşecek öğrencilerine, mezuniyetleri sonrasında işe yerleştirme garantisi vermektedir.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.