Twitter

HAZİNE VE MALİYE BAKAN ALBAYRAK, SEBZE VE MEYVE FİYATLARINDAKİ ARTIŞI DEĞERLENDİRDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katıldığı bir televizyon programında sebze ve meyve fiyatlarındaki artışı değerlendirdi.

Ocak ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın sebeplerini incelediklerini belirten Albayrak, Antalya'da gerçekleşen hortum felaketinin sebze ve meyve fiyatlarını olumsuz etkilediğini belirtti. Seraların zarar görmesinin üretimi etkilediğini ve yüzde 6,5'luk fahiş bir fiyat artışı olduğunu ifade etti.

Fiyat artışlarının önüne geçebilmek adına hükümet olarak başta büyükşehirler olmak üzere gelecek haftalarda İstanbul'da 50, Ankara'da 30'dan fazla noktada tanzim satışına başlamak üzere bir sürece girdiklerini ifade etti. Bu süreci hızlı bir şekilde attıklarını ifade eden Albayrak, taşıma zincirinden dolayı maliyetin yüzde 30 arttığını belirtti.

Seracılık için yeni bir model üzerine çalışıldığını ifade eden Albayrak, seracılıkta bir yerine 10 birim üretilecek finans modeli olacağını ve seracılara uzun maliyetli finansman desteği sağlanacağını belirtti.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.