Twitter

HAL UYUŞMAZLIKLARINDA ÜST SINIR BELİRLENDİ

Hal uyuşmazlıklarında, hal hakem heyetinin vereceği kararların asliye ticaret mahkemesinde delil olarak ileri sürülebilmesine ilişkin parasal sınır 67 bin 617 lira oldu.

Üreticiler ile sebze ve meyve ticareti yapanlar arasında çıkacak uyuşmazlıklarda, hal hakem heyetinin vereceği kararların asliye ticaret mahkemesinde delil olarak ileri sürülebilmesine ilişkin parasal sınır 67 bin 617 lira olarak belirlendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi· Hakkında Kanunun 10. Maddesi'nde Yer Alan Parasal Sınırların Artırılmasına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete 'de yayımlandı.

Buna göre, uyuşmazlıklarda hal hakem heyetlerine başvurunun zorunlu olması veya belirlenen sınırın üstündeki uyuşmazlıklarda hal hakem heyetinin vereceği kararların asliye ticaret mahkemesinde delil olarak ileri sürülebilmesine ilişkin parasal sınır, yeniden değerleme oranında (yüzde 3,83) artırılarak 67 bin 617 lira olarak tespit edildi.

Söz konusu tebliğ, 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girecek.

Tarımsal Pazarlama
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK