Twitter

GENÇ ÇİFTLERE YÖNELİK ARICILIK KURSU

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında 200 den fazla çiftçinin eğitileceğini söyledi.


 “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” Projesi kapsamında Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, İl Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu Şener, genç çiftçilerin arıcılık konusunda bilgi ve tecrübe kazanmaları amacıyla Nasırlı Köyünde açılan Arı Yetiştiriciliği Kursunu ziyaret etti.

Nasırlı Köyü Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Samet Gürel ve kurs öğretmeni  Seher Arı’dan eğitimler hakkında bilgiler aldılar. Ayrıca  İl Müdürü Harun Kabaoğlu kursa katılan çiftçilerin kurs hakkındaki görüşlerini ve taleplerini dinledi. Kursiyerlerin kursa ilgiyle katılımlarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu, "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında çeşitli tarımsal konularda İşkur destekli 12 adet kurs açıldığını söyledi. Kabaoğlu,  bunlardan 8 kursun sonuçlandığını, 4 kursun ise devam ettiğini, çoğunluğu bayanlardan oluşan kurslarda 200’ü aşkın çiftçimizin eğitileceğini belirtti.  

Kabaoğlu “Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Desteklenmesi Projesi kapsamında, genç çiftçilerin eğitilmelerini sağlamak amacıyla; Bakanlığımız, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İş Kurumu arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla "Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü" imzalanarak "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor"  adı verilen bir proje hazırlanarak yürürlüğe konuldu” dedi.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.