Twitter

GAZİPAŞA KAHVESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 19 Nisan'da başlayan 11. Gazipaşa Tarım Fuarı'nda sergilenen kahve ağacından toplanan meyvelerden elde edilen kahve, içenlerden tam not aldı.

Tropikal ürün çeşitliliğinin her geçen gün arttığı Gazipaşa'da tropikal meyve üreticiliği yapan Tahir Kısaaslan, çikolata meyvesi, papaya, ananas, zencefil, çarkıfelek, pasiflora, altın çilek, kivi, mango, pepino, avokado gibi ürünlere bir de kahve ekledi. Tarım Fuarı'nda bulunan standında bir yandan kahve ağacını sergilerken bir yandan da ağaçtan elde ettiği kahveyi ziyaretçilerine ikram eden Kısaaslan, fuarın ilgi odağı oldu.
Standını ziyaret eden kişilere kahvenin dalından fincana gelinceye kadarki süreci anlatan Kısaaslan, bir yandan da tropikal meyvelerini tanıtıyor. Tropikal meyvelerden elde ettiği yeni tatları da ziyaretçilere ikram eden Kısaaslan, "Avakado meyvesinin pastasını, yoğurtlamasını, kızartmasını yaptım. Herkes çok beğendi. Ayrıca 7 farklı tropikal meyveden oluşan ve adını 'Atom' koyduğum bir içecek yaptım. Bunu da gençlerimize öneriyorum. Çok faydalı bir içecektir" dedi.

Gazipaşa'da gerçekleşen Uluslararası Sanat Sempozyumu'na katılan ve eserleri fuar alanında sergilenen yerli yabancı çok sayıda ressam da Gazipaşa kahvesine hayran kaldı.

Azarbeycanlı ressam Elanur Mahmudof "Biz Gazipaşa'yı çok sevdik. Kahve gerçekten harika ama kahve ağacının önünde kahve tadı denemeyi rüyamda görsem inanmazdım" dedi.

İsrailli Ressam Artyodm Kapusta ise güne kahve içerek başladığını ancak içtiği bu kahvenin en naturel kahve olduğunu söyledi.

Standı ziyaret eden ve dalında olgunlaşmış kahveyi yiyen bazı vatandaşlar ise kahveni bu haliyle bile tüketilebileceğini söyledi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK