Uygulama
Twitter

GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN

Vodafone, dijital dönüşüm vizyonu doğrultusunda tarıma yönelik yaptığı projlerin yanına bir yenisini daha ekledi ancak bu kez kadın istihdamının artırılmasına yönelik.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi ile 10 ilde 10.000 kadına girişimcilik ve teknoloji alanlarında eğitim verilerek el emeğinin kazanca dönüştürülmesi planlanıyor.

            Proje kapsamında eğitimini tamamlayan kadın öğretmenler, Nisan ayı itibariyle Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir ve Samsun’da bulunan halk eğitim merkezlerinde 100’er kadına eş zamanlı olarak eğitim verecekler. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin ekonomisine kadınların da aktif olarak katılmasını ve yön vermesini amaçlayan bu proje sayesinde çalışkan ve zeki Anadolu Kadıyla girişimcilik alanında sıkca karşılaşıcağımıza benziyor. Türk Kadınının girişimcilikte ve inovatif iş dünyasında görmek ve görebilecek olmak büyük gurur verici bir durum.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için  http://bit.ly/1CjvRLp linki tıklayabilirsiniz.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK