Twitter

FARUK ÇELİK: ``KKTC TOPRAKLARI BEREKETLENECEK`

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC'nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, Bunu birlikte başardık. Bunun önümüzdeki dönem içerisinde tarıma çok olumlu yansımaları olacak. KKTC toprakları bereketlenecek dedi.

Bakan Çelik, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile makamında görüştü.

Çelik, Çavuşoğlu ile beraberindeki heyeti, bakanlıkta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi'ni hatırlatarak, adanın su ile buluşmasının önemine işaret eden Çelik, "Bunu birlikte başardık. Bunun önümüzdeki dönem içerisinde tarıma da çok olumlu yansımaları olacak. KKTC toprakları bereketlenecek inşallah. Onun için başarılar diliyorum." diye konuştu.

Çelik, ikili görüşmenin ardından, heyetlerin bitkisel üretimden hayvansal üretime kadar tarım alanındaki var olan sorunları ele alacaklarını kaydetti.

"İş birliği yapmaya geldik"

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da "Anavatanımızın muadil bakanlığı olarak ziyaret ettiğimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında çok değerli bir ağabeyimizi görmüş olmaktan büyük bir onur duyuyoruz." dedi.

Bakan Çelik'in çalışmalarının takipçisi olduklarını ve başarılarının kendilerine büyük bir motivasyon sağladığını bildiren Çavuşoğlu, bu motivasyonla iki bakanlık arasında eksik kalan, yapılması gereken teknoloji, ekonomi ve bitkisel gelişim konularında iş birliği yapmaya geldiklerini anlattı.

Çavuşoğlu, Türkiye'de ne varsa KKTC'de de olması gerektiğine işaret ederek, "Bu toprakların arasında su, deniz olsa bile bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Artık su da yok aramızda, suyu da buradan götürdük." ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenlerin ülkeyi çok ileri götürdüğünü ve bu ilerlemeden KKTC'nin de faydalanmak istediğini vurgulayan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür etti.

Çavuşoğlu, KKTC'nin kaybettiği zamanları, Türkiye'deki teknik ekiplerle telafi ederek, çok hızlı bir kalkınma dönemine girmek istediklerini de söyledi.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.