Uygulama
Twitter

FAKIBABA: ET FİYATINDA BİRAZ SABIR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et ve kurbanlık hayvan fiyatları konusunda mutlaka tedbir alacaklarını belirterek, "Arkadaşlarımızla görüşüyoruz, kısa zamanda alacağımız tedbirleri açıklayacağız..

Kurban Bayramı'nda bütün vatandaşlarımızın bütçelerine uygun kurban kesimi yapmaları hepimizin arzusu" dedi.

Fakıbaba, Bulgaristan Tarım, Gıda ve Ormancılık Bakanı Rumen Porodzanov ve beraberindeki heyetle Bakanlıkta biraraya geldi. Fakıbaba, şunları söyledi:

"Mutlaka ve mutlaka (et fiyatları konusunda) önlem almamız gerektiğini biliyoruz. Hem üreticiyi, hem tüketiciyi mutlu etmek devlet, bakanlık ve hükümet olarak bizlerin görevi ama benim bugün Ahmet Fakıbaba olarak ilk günden peşinen bir şey söylemem doğru olmaz. Halkımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Biraz zaman istiyoruz ancak bu çok uzun bir süreyi kapsamıyor."

Fakıbaba, "Taze sebze ve meyve ihracatımızın yüzde 90'ı Bulgaristan kapısından geçmektedir. Buradaki kontrollerden dolayı bazı sıkıntılar yaşanıyor. AB'den ithal ettiğimiz canlı hayvanların girişi de Bulgaristan'dan  yapılmaktadır. Beklemeden dolayı bazı sıkıntılarımız var ama doktor ve finansçı iki tarım bakanı bu sorunları çözecektir" dedi.

Milliyet
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK