Twitter

ELEKTRİK SORUNUNA ÇÖZÜM BULAMAYAN ÇİFTÇİ ANKARA YOLUNDA

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde çiftçiler, elektrik sorununa çözüm bulamayınca, Başkent Ankara'nın yolunu tuttu.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çiftçiler elektrik sorunu için verilen vaatler yerine getirilmeyince Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yolunu tuttu. Sulamaya ihtiyaç duyulan bir dönemde elektrik kesintilerinin yaşandığını belirten çiftçiler, Cumhurbaşkanı ve Başbakanla görüşme talebinde bulundu.

1 Kasım milletvekilleri seçimi öncesi Akçakale Devlet Hastanesi açılışında çiftçilere hitaben, elektrik sorununu kökten çözeceğini vadeden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in sözlerinden sonra yine ilçede elektrik sorunu devam edince Akçakaleli çiftçiler Ankara'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gittiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Akçakale Devlet Hastanesi açılısında çiftçilere hitaben; "Birlikler lağvedilerek sizin borcunuz desteklemeden tahsil edilecek" ifadelerini kullanmıştı. Bu konuda Dicle EDAŞ ve sulama birlikleri ortak hesapla bu paraları almaya başladı. Ancak sulama birlikleri bu parayı alıp, Dicle EDAŞ'a ödeme yapmayınca suya en fazla ihtiyaç duyulduğu bir dönemde yine çiftçiler elektriksiz kaldı. Çiftçiler bu durumu Şanlıurfa milletvekillerine ve Bakan Çelik'e bildirilmesine rağmen herhangi bir gelişme olmayınca Ankara'ya çıkartma yaptı. Sorun çözüme kavuşturuluncaya kadar Ankara'daki temaslarını sürdüreceklerini ifade eden Akçakaleli çiftçiler, Cumhurbaşkanı ve Başbakanla görüşme talebinde bulunacağını ifade etti.

haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK