EĞİRDİR BELEDİYESİ 10 BİN KÖK LAVANTA DİKECEK

Eğirdir Belediyesi önümüzdeki yıl park bahçe ve meydanları, esans değeri yüksek ve 4 çeşit olmak üzere en az 10 bin kök lavanta ile süslemeye hazırlanıyor.

Park bahçe peyzaj düzenlemeleriyle ön plana çıkan Isparta'nın Eğirdir Belediyesi, önümüzdeki yılda da yeni bir güzellikle halkın gözüne ve gönlüne hitap edecek. Çevre belediyeler arasında en fazla peyzaj düzenlemesi yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Belediye olarak gelecek yıl için yapacakları peyzaj çalışmalarını şimdiden başlattıklarını ifade etti. Uzun süredir ceketinin yaka cebinde lavanta taşıyan Ömer Şengöl, "İlçemizde gelecek yıl 10 bin kök lavanta dikeceğiz ve Eğirdir’i lavanta kokusuyla süsleyeceğiz. Eğirdirimize ayrı bir güzellik katmış olacağız. Esans değeri yüksek 4 tür lavanta için Park Bahçeler Müdürlüğümüz üretim çalışmalarına başladı. Kendimiz üretip kendimiz dikeceğiz. Lavantaları kendini gösterdiğinde, Eğirdirimiz ayrı bir havaya kavuşacak. Eğirdir Belediyesi olarak park ve bahçelerimize peyzaj düzenlemelerine önem veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz." dedi.

Park Bahçe Müdürlüğü, kışlık düzenlemelerde sona yaklaşırken, bahar çalışmaları için de yeni yapılan serada üretime devam ediyor.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.