Uygulama
Twitter

DESTEKLEME ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bugünden itibaren başta organik tarım destekleri olmak üzere birçok kalemde destek ödemesi yapmaya başladıklarını, destekleme toplamının 490 milyon lira olduğunu belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ege Ekonomik Forumu'nda konuştu. Pakdemirli; "Önümüzdeki 6 ay içerisinde kasaplık hayvanla ilgili herhangi bir ithalatımız olmayacak. Bunu net söyleyebilirim ama Türkiye (tüketimini) 6 kilodan 15 kiloya çıkarırken üretimini yüzde 70 artırmış. Bugün itibarıyla tüketici tercihleri proteinde bir miktar daha ette olduğu için bizim bu konuyla ilgili ithalat bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırmamız 3 senelik bir program. 2021 yılı içinde biz artık 'tamamen Türkiye bu konuda ithalata bağımlı olmaktan kesinlikle çıkacaktır' diyebiliyoruz." dedi.

"Ucuz eti sosyal sorumluluk olarak görüyoruz." şeklinde konuşan Pakdemirli, "Türkiye'de 81 ilde teşkilatı olan üç büyük markette 29 lira kıyma, 31 lira kuşbaşı et satışları devam etmekte. Bunu da devam ettirebildiğimiz sürece devam ettirmeyi düşünüyoruz." dedi.

Bakan Pakdemirli, "Bugün itibarıyla başta organik tarım destekleri olmak üzere birçok kalemde destek ödemesi yapmaya başlıyoruz, toplamı 490 milyon lira." dedi.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK