Twitter

DAİRE FİYATINA TAY

Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen Arap taylar, Veliefendi Hipodromu'nda yapılan açık artırma ile satışa sunuldu.

15 tayın satışa çıktığı açık arttırmada, bütün taylar alıcı buldu. En pahalı tay ise 300 bin TL ile ‘Habilya’ isimli tay oldu. Yaklaşık 2 yaşında olan ve küçük bir servet fiyatına satılan “Habilya” isimli tay, Mozaik Tarım AŞ. tarafından alındı. Bu tayı 270 bin TL ile ‘Serhantay’, 260 bin TL’ye satılan ‘Ardıçer’ ve ‘Esanadolu’ isimli taylar takip etti. Taylardan elde edilen toplam satış rakamı ise 2 milyon 720 bin TL oldu.

Mozaik Tarım AŞ. adına 300 bin TL’lik tayı alan yetkili, “Atçılığımıza olan merakımız devam ediyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Ayakları düz bassın hepsinin. Atçılığa desteğimiz olursa ne kadar güzel olur” dedi.
 
270 bin TL olan ‘Serhantay’ isimli tayı oğluna aldığını söyleyen Engin Sezer ise, “30 yıldır aynı şey. Alırım dediğim atı alırım” ifadelerini kullandı.

2 MİLYON 720 BİN TL HASILAT ELDE EDİLDİ

Tarım İşletmesi Genel Müdür Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Halis Bilden, satışlar hakkında bilgiler verdi. Bilden, “Hipodroma 15 tay getirmiştik. Bu taylardan 2 milyon 720 bin lira toplam hasılat elde ettik. Ortalama satışımız da 182 bin lira oldu. Satışlar da beklediğimiz gibi oldu. Nezih bir satış oldu. Kavga gürültü olmadan herkes istediği fiyata tabelasını kaldırdı. Alan herkese hayırlı uğurlu olsun. Bütün tayların ayakları düz bassın” şeklinde konuştu.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.