Twitter

CEVİZ DİKTİ 50 KİŞİYE İŞ VERDİ

Erzincan'ın Kemah ilçesinde bin 300 dekar alana kurduğu ceviz bahçesine 26 bin ceviz ağacı diken iş adamı Yavuz Peker, bu yatırımıyla 50 kişiye iş kapısı açtı.

Erzincan'ın Kemah ilçesinde bin 300 dekar alana kurduğu ceviz bahçesine 26 bin ceviz ağacı diken iş adamı Yavuz Peker, bu yatırımıyla 50 kişiye iş kapısı açtı.

İstanbul'dan bir süre önce memleketi Kemah ilçesinin Özdamar köyüne gelen iş adamı Yavuz Peker, burada bin 300 dekarlık alana ceviz ağaçları dikti.

Peker, "Salkımser" ismini verdiği bahçesinde bugüne kadar büyük çoğunluğu "Chandler" cinsi olmak üzere 26 bin ceviz ağacını toprakla buluşturdu.

Bahçesinde sulama, çapa ve ağaç bakımı ile hasatta çalışan 40'ı mevsimlik 50 kişiyi istihdam eden Peker, hem istihdama katkı sağladı hem de boş tarım arazilerini ekonomiye kazandırdı.

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, ceviz bahçesindeki incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen yatırımla boş tarım arazilerinin ekonomiye kazandırıldığını söyledi.

Şahin, "İş adamımız Yavuz Peker, tarım arazisini ekonomiye kazandırmıştır. Kemah ilçemiz meyvecilik alanında örnek olabilecek bölgelerdendir, iklimi ve toprağı meyveciliğe uygundur. Kurum olarak tüm iş adamlarımızın tarım sektörüne yatırım yapmalarını teşvik ediyoruz. Bu yatırım bölgedeki diğer aktörlere heyecan kazandırmıştır." dedi. Yavuz Peker de yatırım yapmak için doğduğu köyü seçtiğini aktararak, "Daha güzel çalışmalarla Türkiye'de örnek bir tesisler kurmak istiyoruz, bunu başaracağımıza inanıyorum. İstanbul'dan gelerek doğduğum köye yatırım yapıyorum çünkü bu köyde anılarım var ve bu yatırımı yaptığım için çok memnunum. Türkiye'de çok büyük şirketler tarım sektörüne yatırım yapıyor ve bu yatırımların ülkemiz için çok faydalı buluyorum" diye konuştu.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK