Twitter

BURHANİYELİ KADIN ÇİFTÇİLERİN PROJESİ

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programının Proje Pazarı ve Sertifika Dağıtım Töreni düzenlendi.

Vali Mustafa Yaman, İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İlçe Kaymakamları, İlçe Müdürü Erdal Aldağ, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, firma yetkilileri ve çiftçilerin katıldığı program Balıkesir Balkonuk Center'de düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen program ile tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem verilmesi, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirerek etkinliklerinin artırılması amaçlanıyor. Kadınların, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde, etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak hedefleniyor. İlçe Müdürü Erdal Aldağ" Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programı kapsamında ilimizde KOSGEB işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı 70 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri verildi. Söz konusu eğitim 18-27 Mart tarihleri arasında Gönen'de düzenlenmiş olup; 15 ilçeden 43 kadın çiftçi eğitim alarak farklı ve özgün projeler hazırlamıştır" dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.