Twitter

BURHANİYE`DE 2014 YILI KIRSAL KALKINMA PROGRAMI

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 2014 Yılı Kırsal Kalkınma Destekleri Programı açıklandı.

Yapılan açıklama da, desteklenme programı kapsamında makine ekipman alımlarının 2014 yılı müracaatlarının başladığı bildirildi.

Kırsal Kalkınma Desteklerin de son başvuru tarihinin 9 Haziran olduğunu bildiren Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, "Program kapsamında uygulanan makine ekipman destekleme programıyla, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir şekle getirmek hedeflenmektedir.

 

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan gerçek kişiler, şirketler, tarımsal amaçlı kooperatif ve birlikler başvuruda bulunabilecek olup, tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birlikleri hariç olmak üzere daha önceki etaplarda iki ve daha fazla hibe desteğinden yararlanan yatırımcılar başvuruda bulunamayacaklardır. Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50'si hibe yoluyla desteklenmektedir. 2014 Yılı için 41 çeşit makine ekipmana destek verilecektir" dedi.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.