BU İŞ ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL!

Türkiye'nin kanayan yarası haline gelen çocuk işçiler haftada 60 saatten fazla çalışıyor.

Birleşmiş Milletler tarafından dünyada gittikçe artan çocuk işçiliğine karşı farkındalık yaratmak ve çocuk işçiliğine engel olmak amacıyla her yıl 12 Haziran tarihi, 2002 yılında Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü ilan edilmiştir. 

Hayata Destek Derneği/ Support To Life  Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil kampanyası ile 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'nde farkındalık yarattı.

1 MİLYONDAN FAZLA ÇOCUK İŞÇİ VAR

Hayata Destek Derneği/ Support To Life; "Verilere göre Türkiye'de yaşayan 1 Milyondan fazla işçi var. Çoğunluğu ağır ve tehliklei işlerde çalıştırılan bu çocukların 400 Binden fazlası, en kötü biçimlerden biri olan mevsimlik gezici tarımda çalışıyor.
 
Çocuk koruma programımız kapsamında çalıştığımız tüm alanlarda çocukların karşılaşabileceği riskleri azaltmayı ve ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarla çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinden biri olan mevsimlik gezici tarımda olumsuz koşullarda yaşamak zorunda kalan, eğitimden, güvenli ve sağlıklı bir ortamda büyüme, barınma, gelişim gibi temel haklarından mahrum bırakılan çocuklara ulaşmayı amaçlıyoruz.
Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.