Twitter

BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Kars'ta, 147 hektarlık alanda 3 yıl önce yapımına başlanan ve yaklaşık 20 milyon TL'ye mal olması beklenen Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamlandığında bin kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi.

Kars Valisi Türker Öksüz, kentte böyle bir organize sanayi sitesinin kurulmasının çok sevindirici olduğunu söyledi.  Hayvancılığın gelişmiş olduğu bir ilde yaşadıklarını ifade ederek tesisin bölge için de önemli olduğunu söyleyen Öksüz, "Ekonomisi hayvancılığa, bir yandan da turizme dayalı olan şehrimizde, tarıma dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Sitesi'nin kurulması çok sevindirici. " dedi. Öksüz, söz konusu yatırımın önemine işaret ederek, "Burada hayvancılık ve besicilik daha modern şartlarda ve sağlıklı ortamda yapılsın diye bu tesis yapılıyor. Burada besiciliği bilimsel, günün şartlarına uygun şekilde yapalım, vatandaşlarımız da bundan büyük ölçüde fayda sağlasın istiyoruz. Diğer taraftan tarıma dayalı sanayinin gerçekleşebileceği 8 hektarlık bir sanayi tesis alanımız da var." diye konuştu.

YATIRIM YAPMAK İSTEYENLER

Bölgede yatırım yapmak isteyen çok sayıda kişinin başvuruda bulunduğunu anlatan Öksüz, şunları kaydetti: "Burada bir et entegre sanayi, yem sanayi biyogaz gibi hayvancılığa, besiye dayalı çeşitli sanayi işletmelerinin kurulmasına da imkan verecek alanlara sahibiz. Bölgeyle ilgili bu İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak isteyen çok sayıda kişinin müracaatı var, dolayısıyla burası faaliyete girdiğinde şehrimizin hayvancılığına önemli katkı sunacak. Tahminen bu organize sanayi sitesinin faaliyete geçmesiyle yaklaşık bin kişiye istihdam sağlanmasını düşünüyoruz. Bu çok önemli bir miktar ve şehrimiz için inşallah bunu daha da artırarak devam ettirmeyi arzu ediyoruz." (AA)

 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.