Twitter

BAKAN PAKDEMİRLİ`DEN BALIKÇILARA MESAJ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 1 Eylül'de balıkçılar için başlayacak yeni av sezonu dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda gırgır ve trol ağları ile avcılık faaliyetinde bulunan balıkçılar için 15 Nisan'da başlayan genel av yasağının, 1 Eylül'de sona ereceğini ifade eden Dr. Pakdemirli, yeni av sezonu açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bugün saat 22.45'te Sarıyer Kireçburnu Balıkçı Barınağı'na yapılacağını belirtti.

Balıkçıların bu gece Vira Bismillah Ya Rezzak diyerek dört buçuk aylık bir aradan sonra tekrar balıkçılığa başlayacağının altını çizen Bakan Dr. Pakdemirli, yeni av sezonunun balıkçılar için bereketli geçmesini temenni etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın su ürünleri politikalarının ana hedefinin, halkımıza bol ve ucuza balık sağlamak olduğu kadar, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri ve balık kaynaklarını koruyarak, sürdürülebilir avcılık yöntemlerinin geliştirilmesini sağlamak olduğunu da vurgulayan Dr. Pakdemirli "Unutulmamalıdır ki; doğal kaynaklar sonsuz değildir. Bu kaynaklar, gelecek nesillere aktaracağımız bir emanettir. Bu nedenle, koruma ve kullanma dengesini mutlaka gözetmek zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.

"Balıkçılarımızın daha kazançlı bir sezon geçirmesini sağlayabilmek amacıyla, birçok bilimsel araştırma yapıyor, yeni projeler geliştirip balıkçılarımız için farklı destekleme modellerini uygulamaya koyuyoruz" diyen Dr. Bekir Pakdemirli "Yapılan tahminlere göre ülke genelinde denizlerimizde fırtına beklenmiyor. Bu gece sadece Doğu Karadeniz'de yağış bekleniyor. İstanbul'da ise hava parçalı ve az bulutlu, rüzgar kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyinde 6 kuvvetinde bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege'de 4-6 kuvvetinde, Doğu Karadeniz'de ise 3 ila 5 kuvvetinde olması tahmin ediliyor" diye konuştu.

Dr. Bekir Pakdemirli, balıkçılarımız tarafından bin bir emek ve zahmetle denizlerimizden sofralarımıza getirilen ve insanların sağlıklı beslenmesinde sayısız faydaları bulunan su ürünlerinin, halkımız tarafından bol bol tüketilmesini de tavsiye ederek sözlerini tamamladı.

Tarim.gov.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.