Twitter

AYDIN TKDK`YE 13 DÖNEMDE 38 PROJE MÜRACAATI YAPILDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, 13. başvuru çağrı döneminde toplam yatırım tutarı 41 milyon 532 bin TL değerinde olan 38 proje teslim aldıklarını açıkladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, 13. başvuru çağrı döneminde toplam yatırım tutarı 41 milyon 532 bin TL değerinde olan 38 proje teslim aldıklarını açıkladı. Bunlara, yüzde 50 hibe desteği olarak 20,7 milyon TL katkı sağlayacaklarını belirtti.

TKDK 13. başvuru çağrı döneminde Aydın İl Koordinatörlüğü'ne yapılan müracaatları açıklayan Çiftçi, şunları kaydetti: “Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması tedbiri kapsamında 5 proje, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması tedbiri kapsamında 2 proje, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi tedbiri kapsamında 17 proje, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi tedbiri kapsamında 12 proje, kırsal turizm tedbiri kapsamında 3 proje olmak üzere toplam 38 proje kabulü gerçekleştirildi. Projeleri ilçeler bazında değerlendirirsek merkez ilçemizden 5 proje, Germencik ilçemizden 3 proje, Sultanhisar ilçemizden 2 proje, Çine ilçemizden 2 proje, Yenipazar ilçemizden 1 proje, Nazilli ilçemizden 3 proje, Koçarlı ilçemizden 4 proje, Karpuzlu ilçemizden 7 proje, Söke ilçemizden 6 proje, Karacasu ilçemizden 1 proje, Köşk ilçemizden 1 proje, Kuşadası ilçemizden 2 proje ve Kuyucak ilçemizden 1 proje başvurusu aldık. Görüldüğü üzere ilimiz ilçelerinin neredeyse hepsinden projelerimiz mevcut. Bu projelerin incelenip sözleşmelerinin imzalanması halinde Aydın ilimizde yapılacak olan toplam yatırım tutarı 41 milyon 531 bin 992 TL olup TKDK destek tutarı yaklaşık 20 milyon 765 bin 996 TL olacaktır.”

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK