Twitter

ARILI KOVAN DESTEĞİ BAŞVURULARI YARIN SONA ERİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere sağlanacak olan Arılı Kovan ve Damızlık Ana Arı Desteği Başvuruları yarın mesai bitiminde sona eriyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından arı yetiştiricilerine sağlanacak olan Arılı Kovan Desteği başvuruları 18 Aralık Cuma günü (yarın) mesai bitiminde sona eriyor. Devlet arıcılık ile uğraşan kişilere her yıl sağladığı desteği 2020 yılında da vermeye devam ediyor. Desteklemeden faydalanacak yetiştiricilerin yüzlerini güldürecek haber Bakanlıktan geldi. Kovan destek tutarlarında artış meydana geldi. 
çiftçilik

Arıcılık Desteği Başvuru Şartları

Arıcılık desteği almak isteyen kişilerin ilk olarak müracaat işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Başvurularda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlamayan kişilere hibe desteği verilmemektedir.Destekler için aranan ilk şart kovan sayısıdır. Hibe desteği alacak işletmelerin en az 30, en fazla 1000 tane arılı kovana sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bu işletmelerin Arıcılık Kayıt Sistemine üye olması da gerekmektedir. Hibe desteği için başvuruların üye olunan kooperatife dilekçe ile tamamlanması gerekir. Bu dilekçeler 10 gün içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. Gerekli incelemelerin ardından Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)'ne veri girişi yapılır ve İcmal - 1 listesi hazırlanır. Bu listeler 10 gün içerisinde İl ve İlçe müdürlükleri tarafından askıya alınır. Ayrıca başvurularda yapılacak itirazların da 5 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Gerekli incelemelerin sona ermesiyle birlikte onaylanan kişilere hibe desteği verilmektedir. 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK